Kā bērnam pašam uztaisīt sapņu ķērāju mājas apstākļos?

Vai arī jūs no bērniem esat saņēmušas šo teikumu: “Mamm, es arī gribu uztaisīt tādu sapņu ķērāju!” ?

Liela daļa bērnu jau bērnudārza vecumā grib uztaisīt savu sapņu ķērāju, ja redz to darām citus vai vienkārši ir iepaticies šis dekors. Sapņu ķērāji ir skaisti un izskatās viegli uztaisāmi, bet diemžēl priekš bērnudārznieka šis darbiņš nebūs tik viegls. Taču mums ir risinājums!


Dod iespēju bērnam radīt pašam savu vienkāršo sapņu ķērāju mājās!

Nepieciešamie materiāli sapņu ķērāja uztaisīšanai:

Materiāli sapņu ķērāja izveidošanai
  • Papīra šķīvis

  • Dzija vai šaura lente

  • Caurumotājs vai adata vai arī kāds cits ass priekšmets, ar ko izveidot skaistus caurumus

  • šķēres

  • Dekori un spalvas (nav obligātas)

  • Krītiņi, zīmuļi vai krāsas (ja ir vēlēšanās sapņu ķērāju izkrāsot)Tā kā tuvojas Helovīns, mēs savam sapņu ķērājam izvēlējāmies melno krāsu kombinācijā ar oranžu. Bet sapņu ķērāja krāsu var izvēlēties jebkādu, piemēram, pieskaņojot to bērna istabas interjeram vai vienkārši izvēloties savu mīļāko krāsu.


Ķeramies pie sapņu ķērāja veidošanas:


1. Sākam ar to, ka izgriežam papīra šķīvim vidu un ar caurumotāju izveidojam caurumus apļa iekšpusē. Iesakam veidot 12 apļus gluži kā pulkstenim, taču var droši taisīt arī citu skaitu.

2. Tagad ir kārta krāsošanas darbiem. Šim darbiņam var izmantot visu mājās pieejamo- zīmuļus, krītiņus, guaša krāsas vai ko citu. Mēs savu sapņu ķērāju taisījām pirms Helovīniem, tāpēc izvēlējāmies melno krāsu.

3. Kad krāsošana ir pabeigta, ņemam dziju vai lenti un piesienam pie viena no caurumiem. Dzijas vēršanas process var būs haotisks vai arī varat sekot lejā redzamajai secībai, lai iegūtu tādu pašu rakstu kā mūsu sapņu ķērājā. Kad ir izvērts cauri visiem caurumiem, jāsasien mezgls. Piesien arī nelielu dzijas/lentes gabalu sapņu ķērāja augšpusē, aiz kura to varēs pakarināt.

4. Tālāk jāievieno dzija, kas karājas uz leju. Nomēri, cik garas vēlēsies, dubulto šo garumu un nogriez. Pārloki dziju uz pusēm, pieliec pie sapņu ķērāja apakšas un garāko daļu pa otru pusi izvelc cauri cilpai. Cilpas vietu atstāj apakšā, lai dzija skaisti karātos uz leju.

Pēc tam vari apgriezt galus, nolīdzināt tos, bet bieži vien tas nemaz nav vajadzīgs.


5. Ja izvēlējies papildināt sapņu ķērāju ar pērlītēm un spalvām, tad tagad ir īstais brīdis. Mēs iesējām koka bumbiņas un oranžas spalvas.


Sapņu ķērājs gatavs!
Un, lūk, sapņu ķērājs ir gatavs!


Ja tomēr gribat šo procesu padarīt vēl vieglāku, tad varat iegādāties koka sapņu ķērāja komplektu ar pamatu pūces, taureņa vai vienradža formā. Šajos komplektos iekļautas arī krāsas, otas, lentītes, koka dekori - tātad viss nepieciešamais sapņu ķērāja izveidošanai.


Priecāsimies, ja komentāros padalīsies ar jūsu mājās veidotiem sapņu ķērājiem!62 views

Fox The Maker

Follow us

  • Fox The Maker Pinterest board

©2020 by Fox The Maker.